HAKKIMIZDA
Seneler önce bahçeli evden apartman dairesine taşındık. Bahçeli evimizde duran yaşlı Danua cinsi köpeğimize her iki günde bir yemek götürdüğüm bir dönem oldu. Yalnız kaldığı ve sevgiye alışık olduğunu bildiğim köpeğimize fazlaca tavuk, kemik vb. etler götürürdüm ki yokluğumuzu telafi etsin, hayvanyesin, mutlu olsun.

Zamanla köpeğimiz gerçekten çok kilo aldı ve bir dönem sonra arka ayaklarını iyice kullanamaz hale geldi. Ümitsizce veterinere götürdük ve acaba uyutma vakti mi geldi diye kara kara düşünürken veteriner istersek onu birçok köpeği olan iyi bir aileye verebileceğini söyledi. Kabul ettik ve yaklaşık 9 ay sonra köpeğimizi ziyaretine gittik. Bizim ölmek üzere teslim ettiğimiz,arka ayakları tutmayan,o yaşlı şişman köpek sanki genç bir taya dönmüştü. Cıvıl cıvıl etrafımızda koşarak bize sevgisini gösterdi. Gözlerimize inanamadık. Bakıcı ailenin tek yaptığı köpeğin cinsine ve yapısına göre onu beslemek ve sevgi göstermek olmuştu.

Bakan göz, gören göz misali bu olaydan birçok ibret çıkartarak fazla kilo ve sağlık problemlerine çözüm olması için yaratılışımıza uyumlu beslenmemiz gerektiği kanaatine vardım.

İnternet ve medya doğru yanlış binlerce bilgi ile dolu. Bu yüzden bilimsel dayanağı olan tavsiyeleri araştırmaya ve uygulamaya gayret ettim.

8 ay gibi bir sürede vücudumun nerdeyse 3’te 1 ağırlığını kaybederek ideal kiloma kavuştum. Kan tahlillerim mükemmel çıktı ve vücut boy indeksim 21,5 olduğundan boyuma göre en ideal forma girdim.

Çevremde bendeki değişimi merak edenlere önce sözlü, sonra kısa başlıklarla A4 kağıdına yazarak ve yetişemediğimden özel bir broşür bastırarak uyguladıklarımı paylaşmaya çalıştım. Bu siteyi de bu konuda arayış içinde olanlara kolaylık sağlaması ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamasını umarak kurdum.

Yaşı, cinsiyeti ne olursa olsun uygulayan herkesin istifade edeceği bu bilinçli ve ölçülü beslenme rehberi sadece kilo vermek için değil,bedenen ve ruhen kaliteli bir yaşantıya büyük katkı sağlayacaktır
.

Editör

© 2015 DoğruBeslen.com - info@dogrubeslen.com